Úspěch SDH Jimramov v soutěži Recyklujte s hasiči 

16.03.2023

Krajská soutěž Recyklujte s hasiči zná své vítěze za ročník 2022

Do aktivity zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů se v loňském roce zapojilo 120 sborů dobrovolných hasičů z Kraje Vysočina. K recyklaci bylo do systému Elektrowin předáno 307 tun elektrospotřebičů. Kraj mezi 5 sborů dobrovolných hasičů (SDH) s nejvyšším množstvím sesbíraného elektra rozdělí 80 tisíc korun. Společnost ELEKTROWIN a.s., provozovatel kolektivního systému zpětného odběru elektrospotřebičů dodal bezplatně všem přihlášeným SDH informační materiály, shromažďovací nádoby na spotřebiče a zajistil zpětný odběr (odvoz).

"Spolupráce kraje s ELEKTROWINem je od roku 2010 zaměřená především na vzdělávací a osvětové aktivity na podporu zapojení obcí, jimi zřizovaných organizací a obyvatel do zpětného odběru. Zpětný odběr elektrospotřebičů je realizován v režimu předcházení vzniku odpadů a tak koresponduje s aktivitami kraje při naplňování krajského Plánu odpadového hospodářství," informuje o hlavních cílech spolupráce krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Pavel Hájek.

Podmínkou pro účast v soutěži bylo minimální množství elektrospotřebičů ve výši 500 kg sebraných za kalendářní rok. Přehled vítězů ročníku 2022

Pořadí        Název SDH                                        Množství v t

1.      SDH Kamenice (JI)                                            11,39

2.      SDH Žďár nad Sázavou 2 – zámek (ZR)         9,93

3.      SDH Jimramov (ZR)                                           9,31

4.      SDH Dolní Cerekev (JI)                                     8,97

5.      SDH Bohdalov (ZR)                                           6,50