Aktuality

Během letošních okrskových hasičských závodů jsme si pro hasiče i veřejnost připravili menší slavnostní událost, během které jsme představili a následně i nechali požehnat náš nový sborový hasičský prapor. Za slavnostní hudby byl proveden nástup členů SDH Jimramov v uniformách i s novým praporem.

Dne 18.5.2024 se u nás v Jimramově znovu po roce konaly okrskové hasičské závody. Přivítali jsme zde v 6 soutěžních kategoriích rekordní počet 22 týmů ze 7 obcí našeho hasičského okrsku Jimramov (Borovnice, Trhonice, Javorek, Jimramov, Nový Jimramov, Sedliště a Ubušín). Na všechna soutěžní družstva čekal hlavní putovní pohár a spousta trofejí,...

Tento týden ve středu přivítala naše hasičská zbrojnice návštěvu MŠ Jimramov. Děti měly možnost projít a prohlédnout si celou budovu naší hasičárny, vyzkoušet nejrůznější zásahové vybavení, které jednotka používá (Dýchací technika, zásahové helmy, obleky, rukavice, vysílačky, ruční nářadí atd.) Pod dohledem hasičů mohly prozkoumat zásahová vozidla...

Členové JSDH Jimramov se dne 30.3.2024 zúčastnili cvičení JPO pořádaného hasiči Trpín a Olešnice. Tohoto cvičení se zúčastnilo celkem 10 jednotek ze 3 krajů. 3 sbory z Pardubického kraje - Trpín, Svojanov, Lubná. 1 sbor z Vysočiny - Jimramov. 6 sborů z Jihomoravského kraje - Olešnice, Kunštát, Sebranice, Dolní Loučky, Olomučany, Jedovnice. Jednotky...

V sobotu 23.3.2024 se v Ubušíně, v budově bývalé školy, konalo tradiční posezení pro hasiče seniory z okrsku Jimramov. Na velmi vydařenou akci dorazilo okolo 45 bratrů a sester, pro které byla připravená večeře a drobné občerstvení. Na programu byla zdravice a proslovy okrskového vedení a hostů (starosta okrsku pan Zdeněk Slaviček, velitel okrsku...

15.3. si zástupci jednotky jeli do Jihlavy převzít ocenění za krásné 3. místo v soutěži sběru elektroodpadu ELEKTROWIN.
19.3. účast starosty sboru na Výroční valné hromadě okresu v Novém Městě na Moravě.
27.5. proběhla Okrsková soutěž v klasice na místním fotbalovém hřišti. Starší žáci se umístili na 2. místě, dorost na 3. místě. Vzhledem k tragické...

Členové sboru dobrovolných hasičů Jimramov přejí Vám všem krásný a šťastný nový rok 2024, pevné zdraví a co nejméně mimořádných situací.

V pátek dne 15.12.2023 naše zásahová jednotka obdržela nový zásahový přívěsný vozík. Vozík byl pořízen v rámci dotace vypsané ministerstvem vnitra pro jednotky požární ochrany III. a V. stupně. V celém kraji Vysočina byly vybrány a podpořeny celkově jen 2 sbory JPO a jedním z nich byla naše jednotka.