Převzetí praporu

17.02.2024

Převzetí praporu:

Hned zkraje února 2024 přišla na náš email radostná zpráva. Prapor bude o víkendu dokončen a s největší pravděpodobností bude hotov někdy okolo 5. února. Na rychle svolané schůzi bylo domluveno datum převzetí na sobotu 10. února a osloveni členové sboru, kteří by měli zájem o cestu do Postřelmova na slavnostní převzetí praporu v uniformách. Na cestu s námi vyrazil i starosta městyse Jimramov pan Ing. Josef Homolka. Po příjezdu následovalo představení starosty, členů SDH, kteří Postřelmov ještě nenavštívili, a samozřejmě i členů rodiny Strachotových. Proběhla prohlídka samotné dílny, kde prapory vyšívají, i malého muzea zaměřeného na historii uměleckého vyšívání.

Následovala prezentace našeho nového praporu. Ten byl již nachystaný na žerdi pro focení v uniformách. Paní Strachotová nám poté důkladně vysvětlila celý výrobní proces, a jak byl vlastně prapor ušitý. Po kávě potom proběhlo nezbytné zaškolení, jak s ním zacházet, jak ho správně balit a překládat na cestování a ukládání do obalu, bylo nám ukázáno, jak se má správně věšet na stojánek a tak dále. Starosta SDH Jimramov pan Jiří Just následně ještě podepsal nezbytné dokumenty o výrobě a převzetí. Za SDH Jimramov jsme přidali zápis do jejich rodinné kroniky, kde jsme jim poděkovali za prapor a všechny služby s tím spojené. Poté už nadešel čas prapor naložit do auta a vrátit se zpátky do Jimramova. Ten je nyní uložen v prosklené osvětlené skříni v hasičské zbrojnici v Jimramově, odkud bude cestovat na nejrůznější výročí a jiné hasičské akce.

Na závěr chceme jako sbor poděkovat firmě L & L Strachotovy za celkovou skvělou spolupráci a za nádherný prapor. A dále potom městysi Jimramov za dar v nemalé výši, který nám významně pomohl celou akci zafinancovat.