TFA Junior 11. února 2023

16.03.2023

V sobotu 11. února 2023 proběhl již 6. ročník soutěže TFA JUNIOR ve sportovní hale na Komenské ulici ve Žďáře nad Sázavou. Letošního ročníku se zúčastnilo 135 mladých hasičů z 16-ti sborů dobrovolných hasičů. Na  mladé hasiče, kteří soutěžili o titul TFA junior neboli titul ,,dětského železného hasiče,,  čekala náročná překážková trať, na které měli mimo jiné proskákat pneumatikami, oběhnout okolo lávky s kanystry naplněnými vodou, obsloužit dětský hammer box, běžet s hadicemi, přeskočit dřevěnou bariéru, smotat hadici, proplazit se tunelem i s kanystrem a na závěr odtáhnout figurínu představující zraněného. To vše museli zvládnout v co nejrychlejším čase.

S našimi mladými hasiči jsme se zúčastnily podruhé podobné akce a všichni byli velice šikovní. Nejlepší čas měl David Břeň a to 92,53s., ale bohužel kvůli přešlapu mimo trať byl posunut na poslední místo, čas na prvním místě v jeho kategorii byl 102,79s.. Michal Šafr s časem 90,6s se umístil na 4 místě. Čas na 3 místě byl 87,96s.. Ve všech kategoriích to byly velmi vyrovnané souboje a všem se celkově dařilo a to i přesto, že někteří byli na soutěži úplně poprvé a i tak měli pěkné umístění.

Pořadí zbývajících zúčastněných:

Jiří Moravec 8.místo z 12., Emma Raaschová 15. místo z 27., Eliška Moravcová 21. místo z 27., Mikuláš Kalášek 26. místo z 35., Kateřina Vašíková 14. místo z 15., Jan Satorie 17. místo z 26. a Jakub Šafr 20. místo z 26.