Závody TFA pořádané SDH Herálec ve Svratce

12.11.2023

V sobotu 4.11.2023 uspořádal SDH Herálec závody TFA mladých hasičů ve sportovní hale ZŠ ve Svratce. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 152 závodníků v 11 kategoriích (chlapci a dívky rozdělení podle věku) ze 14 sborů. Na ranní nástup přijel jako vážený host pozdravit závodníky starosta OSH Žďár nad Sázavou Luboš Zeman.

Soutěž probíhala souběžně ve dvou závodních drahách.  Na závodníky čekala trať s 7 překážkami. Závodníci museli nejprve proskákat skrz pneumatiky po kterých následovalo přenášení kanystrů s vodou okolo lavičky. Poté museli doběhnout k dalšímu stanovišti s hammerboxem, kde museli podle kategorií ,,natlouct,, předepsaný počet ran kladivem. Dále museli pospojovat hadice u rozdělovače. U dalšího stanoviště museli prokázat znalost uzlů - uvázat co nejrychleji lodní uzel. Následovalo koulení medicinbalu mezi kuželi a nakonec smotání hadice.

Výsledky dle kategorií od nejmladších hasičů:
Adéla Černá 19. místo,  David Břeň 8. místo, Jiří Moravec 14. místo, Eliška Moravcová 11. místo, Emma Raaschová 18. místo, Mikuláš Kalášek 11. místo, Veronika Bradáčová 9. místo, Michal Šafr 5. místo, Jakub Šafr 7. místo

soutežní družstvo SDH Jimramov

Celé závody byly dobře připraveny a organizačně perfektně zvládnuté za což patří sborům SDH Herálec a SDH Svratka velké poděkování. Všichni závodníci byly během závěrečného vyhlašování odměněni medailemi a drobnou maličkostí na památku.  Jako odměna po tak náročném dnu byla návštěva cukrárny ve Sněžném.