Závody TFA Svratka

08.10.2023

V sobotu 16.9.2023 se naši mladí hasiči zúčastnily VII. Ročníku TFA mladých hasičů ve Svratce. Ke startu nastoupilo celkem 140 závodníků všech věkových kategorií, od nejmenších (6+ let), až po nejstarší (do 18 let). Této velmi fyzicky namáhavé soutěže se zúčastnilo 7 mladých hasiček a hasičů z našeho sboru. Všichni závodníci museli zdolat trať se závažím na zádech (mladší 4kg a starší 6kg). 

Na prvním stanovišti čekal na závodníky hammerbox, kde bylo zapotřebí nabouchat palicí určitý počet ran (mladší 10 ran/2kg palicí a starší 20 ran/4kg palicí). Poté přebíhali k dalšímu stanovišti s připravenou podložkou s hadicí, rozdělovačem a proudnicí, které musely spojit. Po spojení hadic museli závodníci proskákat překážkou s pneumatikami. Dále je čekalo přenášení závaží okolo kuželů a překulování jedné velké pneumatiky. Následovalo roztáhnutí dvou hadic C a smotání jedné hadice C (mladší 6m a starší 10m) na  na zemi. 

Celá akce se SDH Svratce velmi podařila, po celý den bylo krásné, leč větrné počasí. Všem našim závodníkům se podařilo zdolat celou trať, závody celkově se jim vydařili a přidali i několik krásných umístění. Na konci akce si trať na čas ještě zkusili proběhnou jednotlivý vedoucí mládeže ze všech zúčastněných družstev.

Výsledky dle kategorií od nejmladších hasičů:
Adéla Černá 14. místo, Jiří Moravec 15. místo, Eliška Moravcová 9. místo, Kateřina Vašíková 14. místo, Veronika Bradáčová 17. místo, Michal Šafr 9. místo, Jakub Šafr 11. místo a za vedoucí Jiří Černý 9. místo mezi vedoucími.

Za vynikající podané výkony mladých hasičů dostali za odměnu točenou zmrzlinu ve Sněžném.