Závody TFA JUNIOR Žďár nad Sázavou

01.02.2024

V sobotu 27. ledna 2024 proběhl již 7. ročník soutěže TFA JUNIOR ve sportovní hale, u zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou. Letošního ročníku se zúčastnilo 230 mladých hasičů.  Soutěžící byli rozděleni dle věku a pohlaví do celkem 10-ti kategorií. (mladší - 6 a 7 let, 8 a 9 let, starší  - 10 až 12 let, 13 až 15 let a dorost 16 až 18 let a ještě na dívky/chlapce ve všech kategoriích).

Měli za úkol zdolat náročnou trať, plnou spousty nejrůznějších překážek. Například proskákat pneumatikami, oběhnout okolo lávky s kanystry naplněnými vodou, obsloužit dětský hammer box, běžet s hadicemi, přeskočit dřevěnou bariéru, vystoupat 10-krát za sebou s kanystry na vyvýšený schod, smotat hadici a na závěr odtáhnout figurínu představující zraněného. To vše museli co nejrychleji zvládnout mladí hasiči, kteří soutěžili o titul TFA junior, neboli titul "dětského železného hasiče".

Naši mladí hasiči se nejenom zúčastnili, ale i díky pravidelným tréninkům se i velmi dobře umístili  a všichni byli velice šikovní. Nejlepšího času a umístění dosáhl Michal Šafr s časem 1:19. S tímto časem se dělil o celkové 1. místo s dalšími 2 hasiči, kvůli čemuž došlo k finálovému rozstřelu, kde si Michal čas ještě zlepšil na 1:16, což ale stačilo na konečné skvělé druhé místo. Mikuláš Kalášek se ve své kategorii umístil na 3. místě s časem 1:37.

Pořadí ostatních mladých hasičů:
Jiří Moravec 11.místo z 21, Emma Raaschová 11. místo z 29, Eliška Moravcová 9. místo z 39, David Břeň 6. místo z 38, Veronika Bradáčová 15. místo z 29 a Jakub Šafr 5. místo z 26.